500 milyon TL’yi aşan vurgun, binlerce mağdur! Deterjan Pazarı dolandırıcısı ünlüleri kullandı

Türkiye’de ‘Çiftlik Bank’ dolandırıcılığının dosyası daha kapanmamışken benzer bir vaka daha yaşandı. Ünlülerle çektiği reklamlarla medyada kendine yer bulan ‘Deterjan Pazarı’ isimli şirketin çöktüğü, sahibinin de paraları alarak ortadan kaybolduğu iddia edildi. Söz konusu paranın 500 milyon liradan fazla olduğu belirtilirken, dolandırılan kişi sayısının ise 10 binin üzerinde olduğu konuşuluyor.

Binlerce kişinin dolandırıldığı olayda 500 milyon lira kayıp

3 KATI PARA VERECEĞİNİ İDDİA EDİYORDU

Ankara’da faaliyetlerine başlayan site, internet üzerinden kendine müşteri buluyordu. Şirket, kendilerine üye olan vatandaşlara deterjan hammaddesi veriyor, bunu top haline getirip kuruttuktan sonra 3 katı fiyatla geri almayı vadediyordu. Örneğin; sisteme 30 bin lira ödeyerek giren bir kişi, ürünleri teslim ettiğinde 90 bin lira alabiliyordu.

Binlerce kişinin dolandırıldığı olayda 500 milyon lira kayıp

ÖDEMELER YAPILAMADI

Firma sahibi kayıplara karışmadan önce, bu ödemeleri 30 günde yapıyordu. Bir süre sonra ise bu süreler 60 güne, son zamanlarda ise 95 güne kadar çıktı. Kurban Bayramı öncesi ödemeler aksamaya başlayınca çok sayıda vatandaş şikayet sitelerine durumu anlattı. Şirketin sahibi ve Whatsapp iletişim numaralarına ise ulaşım kesildi.

Türkiye güne 2. Çiftlikbank vakasıyla uyandı: Binlerce kişinin dolandırıldığı olayda 500 milyon lira kayıp

ŞİRKETİN SAHİBİ ORTADA YOK

Dün akşam itibariyle kapanan site ise sosyal medyada gündem oldu. Sahibinin herhangi bir açıklama yapmadan kapattığı sitenin şimdilik sadece Instagram hesabı açık halde. Instagram sayfasında ise şirketin Ankara Kahramankazan’daki fabrikasında 14 Ağustos’ta yemek düzenleneceği, Süleyman Kocabaş’ın açıklamalar yapacağı belirtiliyor.

Binlerce kişinin dolandırıldığı olayda 500 milyon lira kayıp

VATANDAŞLAR FABRİKANIN ÖNÜNDE NÖBETE BAŞLADI

Öte yandan yüzlerce vatandaş haklarını alamadıkları için şirketin fabrikasının önünde eyleme başladı. Ödemelerin yapılmadığını ve firma yetkililerinin ortada olmadığını iddia eden vatandaşlar ile fabrikada bulunanlar arasında tartışma çıktı. Bölgeye ihbar üzerine çok sayıda polis gelirken, yaşanan gerginlik hala sürüyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir