Parkta karşılaştığı kadını tekbir getirerek bıçaklamıştı! İşin aslı ortaya çıktı: 4 ay önce evlenme vaadiyle altınlarını vermiş

Sultangazi Cumhuriyet Mahallesindeki bir park içerisinde 34 yaşındaki Ayfer Orak, 57 yaşındaki Abdullah Körük tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Saldırı ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, olay yerine gelerek incelemelerde bulunurken, saldırgan da aynı gün olayda kullandığı bıçak ile birlikte yakalandı.

ARKADAŞLARIYLA YÜRÜRKEN ARKADAN SALDIRDI

Ekiplerin kadınla yaptığı ilk görüşmede arkadaşları ile park içerisinde yürüdüğü esnada şahsın arkasından gelerek saldırıyı gerçekleştirdiğini söylediği belirtildi.

4 AY ÖNCE EVLENME VAADİYLE ALTIN VERMİŞ

Sürdürülen çalışmalarda Ayfer Orak ile Abdullah Körük’ün 4 ay önce tanıştığı, Orak’ın Körük’ten evlenme vaadi ile 1 tam altın, 1 çeyrek altın ve 500 Lira para aldığı öğrenildi. Abdullah Körük’ün olay günü Orak’ı görmesinin ardından saldırıyı gerçekleştiği belirlendi.

“TEKBİR GETİRİP SALDIRMIŞ”

Mahalle sakini Sercan Geyhan, “Bir çığlık duyduk. Şüpheli tekbir getirmiş, kadına saldırmış. Şüpheliyi yakaladık. Burada artık rahat yürüyemiyoruz” dedi. Bir diğer mahalleli Necdet Karayapıcı, “Yaşlı adam kadınları takip etmiş. Sırtından bıçaklayıp, kaçmaya çalışmış. Bıçağı da çöpe atmış” ifadelerini kullandı.

TUTUKLANDI

Olay günü ambulansla hastaneye kaldırılan kadının tedavisinin devam ettiği öğrenilirken, 57 yaşındaki zanlı “Kasten Yaralama” suçundan 24 Temmuz’da sevk edildiği adliye tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Evlenme vaadiyle para aldığını iddia ettiği kadını bıçakladı
Evlenme vaadiyle para aldığını iddia ettiği kadını bıçakladıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir