Pınar Gültekin’e verilen ceza sonrası acılı baba feryat etti: İsyanım öyle büyük olacak ki 10 yıl herkes konuşacak

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i (27) boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı’nın (32), ‘canavarca hisle, eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme’ suçundan yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme heyeti, 23 aydır tutuklu Avcı’ya ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi ancak ceza haksız tahrik indirimiyle 23 yıla indi.

Pınar Gültekin

“KARŞI TARAF MADDİYAT AÇISINDAN DAHA GÜÇLÜYDÜ”

Kararın ardından TELE1’e konuşan Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, “Karşı taraf maddiyat açısından daha güçlüydü. Türkiye’de adalet yok, ölmüş. Verilen cezayı kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Cumhurbaşkanı hani bu işin takipçisi olacaktı? Bu, Dolmabahçe’de kadın cinayetlerine karşı verilen iftar yemeğine benzemez. Gelsin Muğla’da görsün, defalarca söyledik…” dedi.

Baba Sıddık Gültekin

“İSYANIM ÖYLE BÜYÜK OLACAK Kİ 10 YIL KONUŞULACAK”

Mahkemenin verdiği karara isyan eden Gültekin, “Artık diyecek bir şey bulamıyoruz. Böyle adalet mi olur? Bir üniversite öğrencisini diri diri yakan birine 23 yıl ceza verilir mi? Ben artık isyan ediyorum, isyanım öyle büyük olacak ki 10 yıl herkes tarafından konuşulacak” ifadelerini kullandı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.